Aktualności

„Spotkanie z historią” w Kobyłce

2012.09.10 11:05 , aktualizacja: 2012.09.11 11:14

Autor: Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. Mariusz Rudnicki
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. Mariusz Rudnicki
  • fot. Mariusz Rudnicki

Prezentacje grup rekonstrukcyjnych z różnych epok, pokazy artyleryjskie i musztry oraz wiele innych atrakcji przygotowano dla gości historycznej imprezy plenerowej w Kobyłce (pow. wołomiński). „Spotkanie z historią” – od średniowiecza do współczesności – odbyło się pod honorowym patronatem marszałka Adama Struzika.

 

Dwudniowa impreza (8-9 września br.) okazała się wielkim świętem dla wszystkich miłośników historii i militariów. Można było oglądać pokazy uzbrojenia, manewrów i musztry. Do Kobyłki z całej Polski zjechały grupy rekonstrukcyjne, które prezentowały formacje wojskowe z różnych epok i miejsc świata.

 

Zorganizowano również pokazy artyleryjskie oraz turnieje – strzelniczy i szermierczy. Można było wysłuchać opowieści o życiu obozowym w różnych wiekach, zapoznać się z dawnym rzemiosłem i pracą rękodzielniczą, a także spróbować potraw przygotowanych zgodnie z tradycyjną recepturą i kunsztem kulinarnym sprzed lat. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych – gry i zabawy plebejskie nie tylko dostarczały wiele radości, ale też zachęcały do zgłębiania tajników historii.

 

Podczas uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Liczba wyświetleń: 402

powrót