Aktualności

Pieniądze z RPO WM na rozwój północnego Mazowsza

2012.08.24 13:45

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Środki unijne dynamizują rozwój regionu. Również w północnej części województwa praca wre, a z efektami dotychczasowej aktywności inwestycyjnej zapoznał się członek zarządu Wiesław Raboszuk.

 

W powiecie ostrołęckim, w pobliżu zbiornika wodnego Wykrot w Wydmusach oraz nad rzeką Rozogą w Myszyńcu, powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny o planowanej łącznej powierzchni ponad 8 ha. Będą tu m.in. pola namiotowe; miejsca kempingowe z dostępem do wody bieżącej i energii elektrycznej,  amfiteatr, karczma, wiaty grillowe; budki piknikowo-jarmarczne oraz plac zabaw dla dzieci. Nie zabraknie też obiektów sportowych. Goście będą mogli skorzystać z boiska do gry w piłkę, kortu tenisowego, skałek wspinaczkowych, a najmłodsi z brodzika. Kompleks wyposażony zostanie w odpowiedni sprzęt – kajaki, canoe oraz rowery wodne i górskie. Zachowanie, w elementach architektury, stylu kurpiowskiego pozwoli natomiast zapoznać się z tradycyjnym budownictwem regionu.

 

Z unijnego wsparcia z powodzeniem korzysta również Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Uczniom szkoły i wszystkim miłośnikom strzelnictwa udostępniono już jeden z najnowocześniejszych w kraju obiektów strzelniczych. Ma on 90 m długości, 15 m szerokości i wyposażony jest w 10 stanowisk treningowych, salę konferencyjną, punk medyczny, widownię na ok. 50 osób oraz trenaż (specjalna sala ćwiczeń z wykorzystaniem lasera). W przyszłości szkoła planuje uruchomić nowy kierunek strzelecko - sportowy. Dzięki środkom europejskim przy placówce wybudowano także dwa boiska. Pierwsze – wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenis ziemny, drugie – do gry w piłkę nożną. Powstał także parking na 40 miejsc postojowych. Inwestycja zrealizowana została w ramach Działania 7.2 Infrastruktura służąca edukacji. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 7,9 mln zł, a jego całkowita wartość wynosi 9,3 mln zł.

 

Członek zarządu Wiesław Raboszuk pogratulował włodarzom mazowieckich gmin efektywnego aplikowania o pieniądze unijne. Podkreślił, że w obecnej, trudnej sytuacji finansowej regionu, pozyskiwanie zewnętrznych środków to często jedyna możliwość realizowania wielu inwestycji. Tym cenniejsza jest przedsiębiorczość Mazowszan, którzy wykorzystując możliwości, jakie daje UE, przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju całego województwa.

  • fot. Witold Manaj
  • fot. Witold Manaj
  • fot. Witold Manaj
  • fot. Witold Manaj
  • fot. Witold Manaj
  • fot. Witold Manaj

Liczba wyświetleń: 579

powrót