Aktualności

Marszałek z wizytą w Sannikach

2012.08.20 08:25 , aktualizacja: 2012.08.20 19:19

Autor: Łukasz Welenc, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Od stycznia 2011 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach trwają prace konserwatorskie. Marszałek Adam Struzik spotkał się z dyrekcją Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w celu zapoznania się ze stanem przedsięwziętych działań inwestycyjnych, prowadzonych zarówno w obiekcie, jak i okalającym go parku.

 

Konserwatorzy przedstawili postęp prac przy rekonstrukcji niezwykle cennych historycznych polichromii, odkrytych pod grubymi warstwami tynku na piętrze pałacu. Obecnie malowidła są w całości odsłonięte i zgodnie z planem zostaną wkrótce pokryte nowymi kolorami.

 

Zespół Pałacowo-Parkowy im. Fryderyka Chopina w Sannikach, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, realizuje działanie „Rewaloryzacja Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach". Umowa na realizację zadania podpisana została 15 grudnia 2009 r. Całkowita wartość projektu to 20 mln zł, a kwota dofinansowania wynosi 17 mln zł.

 

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz gminy Sanniki.
 

  • fot. Justyna Wróblewska
  • fot. Justyna Wróblewska
  • fot. Justyna Wróblewska
  • fot. Justyna Wróblewska
  • fot. Justyna Wróblewska

Liczba wyświetleń: 323

powrót