Aktualności

Szach-mat

2012.08.07 13:55 , aktualizacja: 2012.08.08 13:20

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Tomasz Maniewski
  • fot. Tomasz Maniewski
  • fot. Tomasz Maniewski

Rozpoczął się w Warszawie XII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. W tegorocznej edycji imprezy bierze udział 190 zawodników z dziesięciu krajów Europy i świata.

 

Szachy są czymś więcej niż grą czy rywalizacją – to harmonijne połączenie sportu, strategicznego myślenia i elementów sztuki. To pasjonujące zmagania, które od najmłodszych lat dostarczają rozrywki, a przy tym są doskonałą formą stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Dlatego podstawowym celem imprezy jest popularyzowanie gry szachowej zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Nie jest ważny wiek zawodników (przedział wiekowy od 6 do 80 lat). Istotna jest wspólna zabawa i chęć dzielenia się pasją. Ponadto intencją organizatorów jest promowanie osiągnięć wybitnego szachisty Mieczysława Najdorfa.

 

Zainaugurowany 6 sierpnia br. turniej odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Adama Struzika.Reprezentujący Samorząd Województwa Mazowieckiego wicemarszałek Leszek Ruszczyk przypomniał dokonania Mieczysława Najdorfa – patrona festiwalu, który urodził się i wychował na Mazowszu. Życzył też wszystkim zawodnikom wielu sukcesów i determinacji w realizowaniu sportowych pasji.

 

Szachiści rozgrywają 3 turnieje otwarte. Przebieg imprezy oraz partie czterdziestu najlepszych uczestników można oglądać online. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Szachowa im. gen Kazimierza Sosnkowskiego.

Liczba wyświetleń: 546

powrót