Aktualności

Zielony Korczew i Targi dla Wsi

2012.08.06 09:20 , aktualizacja: 2012.08.06 12:15

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już po raz jedenasty nad Bugiem odbyły się dwie połączone imprezy: „Zielony Korczew” i „Targi dla Wsi”. Jak co roku, główne atrakcje zostały przygotowane na placu przed zabytkowym Pałacem w Korczewie (pow. siedlecki).

 

Impreza o charakterze rodzinnego pikniku rozpoczęła się w sobotę 4 sierpnia Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy. W międzyczasie przed pałacem odbywała się wystawa i targi produktów regionalnych. Przez cały weekend na stoiskach prezentowano wyroby garncarskie i rękodzielnicze. Można było również kupić sery, wędliny i chleb, wytwarzane według tradycyjnej receptury oraz wyroby artystyczne. Dla okolicznych rolników przygotowano bogatą ekspozycję sadzonek, sprzętu mechanicznego i usług okołorolniczych.

 

W programie targów znalazły się także atrakcje dla dzieci i młodzieży, m.in. konkurencje sportowe, konkursy rodzinne oraz karaoke. Dla miłośników dobrej zabawy, organizatorzy przygotowali koncerty oraz dyskotekę pod gołym niebem.

 

Imprezy „Zielony Korczew” i „Targi dla Wsi” zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, który reprezentowali członkowie zarządu: Janina Ewa Orzełowska oraz Wiesław Raboszuk.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 745

powrót