Aktualności

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu obchodziła swoje święto

2012.07.27 11:15 , aktualizacja: 2012.07.27 14:40

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

W 93. rocznicę powstania polskiej policji, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, pamiętając o tym wydarzeniu, uroczyście obchodzili swoje święto. Uczestniczył w nim wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Święto Policji rozpoczęło się od złożenia kwiatów na płycie Nieznanego Żołnierza przed kościołem garnizonowym, po czym odprawiono uroczystą mszę św. Imprezę uświetnił przemarsz pocztu sztandarowego i kompanii honorowej, a także pokaz orkiestry. Całość została dopełniona wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych, jak również nominacji na stopnie policyjne.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, biorąc pod uwagę liczne sukcesy policjantów, ich zaangażowanie w realizowane zadania, uhonorował Mazowiecką Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Wręczając wyróżnienie, wicemarszałek Leszek Ruszczyk podziękował jednostce za pracę w zakresie ochrony bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Funkcjonariusze odwdzięczyli się, przyznając odznakę policyjną.

 

W tym dniu policjanci nie zapomnieli o tych, którym służą. Po oficjalnej części odbył się festyn dla mieszkańców. Można było obejrzeć wystawę fotografii obrazującej pracę policjantów z garnizonu mazowieckiego, pokaz policyjnego sprzętu, odwiedzić stoiska informacyjno-edukacyjne, przygotowane przez poszczególne wydziały komendy. Na najmłodszych czekały konkursy dotyczące prewencji i ruchu drogowego.

Liczba wyświetleń: 602

powrót