Aktualności

„Dni Garbatki”

2012.07.23 14:10 , aktualizacja: 2012.07.24 14:02

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już po raz trzydziesty mieszkańcy Garbatki-Letnisko, miejscowości turystyczno-wypoczynkowej położonej wśród lasów Puszczy Kozienickiej, obchodzili swoje święto – „Dni Garbatki”.

 

To doroczna impreza, podczas której ma miejsce przegląd lokalnej twórczości artystycznej miejscowych zespołów i twórców ludowych, połączony z występami znanych artystów. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Przez dwa dni mieszkańcy gminy Garbatka-Letnisko bawili się, podziwiając miejscowe zespoły, m.in. chór seniorów „Wrzos”, Garbacką Kapelę Podwórkową, występy dzieci i młodzieży, a także program znanego kabaretu Elita. Tegoroczną atrakcją był także I Festiwal Piosenki Żeglarskiej, w którym uczestniczyły zespoły: „Młode wyjce” z Warszawy, „By the Wind” z Krakowa, „Klucz od Kilwatera” z Kutna, ”Pod wiatr” z Ostrowca Świętokrzyskiego i „Old Marrinera” ze Skarżyska Kamiennej.

 

Jedną z ważniejszych atrakcji było przyznanie tytułu „Garbackiej Szychy” – nagrody samorządu Garbatki-Letnisko osobom, które wyróżniają się nieprzeciętnym zaangażowaniem na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku nagrodę otrzymał Zenon Gnyś, miejscowy przedsiębiorca, dzięki któremu Garbatka zyskała nowy obiekt hotelowo-gastronomiczny z miejscami do organizowania konferencji, sympozjów i spotkań integracyjnych.

 

W uroczystości wręczenia nagrody uczestniczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który przekazał mieszkańcom najlepsze życzenia, zachęcając do pełniejszego wykorzystywania możliwości pozyskiwania środków finansowych i realizacji nowych inwestycji.

  • fot. archiwum
  • fot. archiwum
  • fot. archiwum

Liczba wyświetleń: 560

powrót