Aktualności

XIII Festyn Nadbużański w Serpelicach

2012.07.16 09:55

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

fot. Radosław Strzaliński
fot. Radosław Strzaliński
fot. Radosław Strzaliński
fot. Radosław Strzaliński
fot. Radosław Strzaliński

Organizowany już od 12 lat Festyn Nadbużański jest największą w powiecie imprezą prezentującą i promującą folklor i kulturę ludową. Każdego roku uczestniczą w nim rękodzielnicy i lokalni twórcy z terenu Mazowsza oraz sąsiednich województw.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podziękowała gospodarzom za organizację tegorocznego festynu. Podkreśliła, że zainteresowanie zarówno wystawców jak i mieszkańców z roku na rok stale wzrasta. Impreza jest doskonałą okazją do prezentacji mazowieckiej twórczości ludowej oraz zespołów folklorystycznych. - Festyn Nadbużański po raz kolejny pokazał, jak niesamowita, znacząca oraz różnorodna i autentyczna w swej formie jest kultura ludowa. Dlatego tak ważne jest, by wśród nas żywa pozostawała potrzeba pielęgnowania i rozpowszechniania kulturowej przeszłości, bez której trudno wyobrazić sobie naszą przyszłość - powiedziała zzłonek zarządu Janina Ewa Orzełowska do uczestników zabawy. Podkreśliła również że Serpelice dają przykład innym miastom, jak promować swój wizerunek, udowadniając tym samym, że potrafią wykorzystać liczne walory kulturalne i przyrodniczo-turystyczne miejscowości, przez co staje się ona coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów.

 

W ramach festynu rozegrano szereg imprez sportowych m.in. otwarty turniej piłki siatkowej i plażowej, spływ kajakowy. Dużym powodzeniem cieszyła się wspinaczka na ściance. Patronat honorowy nad XIII Festynem Nadbużańskim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 781

powrót