Aktualności

Sala sportowa w Krzynowłodze Małej już otwarta

2012.07.02 13:15 , aktualizacja: 2012.07.05 08:31

Autor: Łukasz Welenc, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Nową salę gimnastyczną, wyposażoną w podstawowy sprzęt sportowy i przystosowaną do uprawiania dyscyplin halowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka) oddano do dyspozycji mieszkańcom gminy Krzynowłoga Mała (pow. przasnyski).

 

Obiekt otwarto i poświęcono 1 lipca br., podczas festynu rodzinnego „Łoje-2012”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 2,2 mln zł, z czego 1 mln zł to dofinansowanie przyznane w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Marszałek Adam Struzik podziękował władzom gminy za podejmowanie działań, których celem jest poprawa jakości i atrakcyjności życia lokalnych mieszkańców. Pogratulował finalizacji inwestycji i wyraził nadzieję, że rozbudowana i komfortowa sala gimnastyczna przyczyni się do popularyzacji szeroko rozumianej aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. -Wierzę, że odbywające się w nowym obiekcie turnieje i zawody zaszczepią w uczniach zamiłowanie do sportu, a jednocześnie będą przynosiły najmłodszym wiele radości i satysfakcji – podsumował marszałek.

 

Z nowej sali gimnastycznej mogą korzystać zarówno młodzież szkolna, jak i wszyscy mieszkańcy gminy. Już w ramach rodzinnego pikniku umożliwiono gościom zwiedzenie obiektu i zaprezentowano im sprzęt sportowy. Nie zabrakło też innych rodzinnych atrakcji. W ramach festynu rozstrzygnięty został II Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Krzynowłoga Mała. Przygotowano programy artystyczne, pokazy akcji ratowniczych OSP i PSP oraz widowisko muzyczno-laserowe w 90. rocznicę urodzin Stanisława Ostoja-Kotkowskiego. Uroczystości zakończono koncertem i zabawą taneczną.

  • fot. Paweł Mostowy
  • fot. arch. UG Krzynowłoga...
  • fot. arch. UG Krzynowłoga...
  • fot. arch. UG Krzynowłoga...
  • fot. Paweł Mostowy
  • fot. Paweł Mostowy

Liczba wyświetleń: 692

powrót