Aktualności

Dwa nowe "Orliki"

2012.06.25 14:40 , aktualizacja: 2012.06.25 15:22

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka


Młodzi miłośnicy sportu z gminy Gózd (powiat radomski) mają dwa nowe boiska. Z wielofunkcyjnych obiektów sportowych mogą cieszyć się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małęczynie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Klwatce.

 

Przewidywana jest również budowa budynku sanitarno-szatniowego. Boiska zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy m.in.: bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze (do piłki koszykowej) oraz siatkę (do piłki siatkowe)j. Na budowę "Orlików" Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 666 tys. zł.

 

Wicemarszałek Leszek Ruszczyk podczas uroczystości przekazania boisk do użytku podkreślił, że Polska już może pochwalić się znanymi sportowcami, ale jeszcze większy sukces osiągniemy gdy ich liczba się powiększy, a to stanie się możliwe dzięki nowo powstającym obiektom sportowym. Inwestycji władzom obu szkól pogratulowała również wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak.

 Program „Moje boisko Orlik – 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk wraz z zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej ma służyć aktywnemu  uprawiania sportu. Do tej pory w województwie mazowieckim powstało 219 boisk, na które Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał ponad 60 mln zł. 

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

Liczba wyświetleń: 684

powrót