Aktualności

W Ciechanowie i Płocku o efektywności energetycznej

2012.06.15 15:35 , aktualizacja: 2012.06.15 15:52

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Lokalne i regionalne zagadnienia energetyczne były tematem spotkań w starostwach powiatowych w Ciechanowie i Płocku. Uczestniczył w nich Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.  

 

Podczas spotkań, które odbyły się 15 czerwca br.  zaprezentowano projekty i inicjatywy przyczyniające się do poprawy efektywności energetycznej oraz możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w subregionach ciechanowskim oraz płockim. Dyskusje stały się również okazją do zaprezentowania Mazowieckiego Paktu na rzecz Oszczędności Energii (MPOE).

 

10 kwietnia br. Samorząd Województwa Mazowieckiego, wraz z dziewięcioma innymi sygnatariuszami dokonał uroczystego podpisania Mazowieckiego Paktu na rzecz Oszczędności Energii. Poparcie dla MPOE wyrazili już przedstawiciele samorządów terytorialnych, głównych przedsiębiorstw energetycznych na Mazowszu oraz partnerzy pozarządowi z sektora energetycznego.  MPOE, a co za tym idzie – jego sygnatariusze, będą propagować wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska, nowoczesne metody wytwarzania i przesyłania energii oraz transfer nowych technologii energetycznych. Ponadto będą też wspólnie działać na rzecz promocji racjonalnego wykorzystania energii, wspierania rozwoju energetyki odnawialnej, wykorzystania lokalnych zasobów energetycznych na Mazowszu oraz zwiększania efektywności energetycznej.

  • fot. Barbara Tokarska,...
  • fot. Barbara Tokarska,...
  • fot. Barbara Tokarska,...
  • fot. Barbara Tokarska,...
  • fot. Barbara Tokarska,...
  • fot. Barbara Tokarska,...
  • fot. Barbara Tokarska,...

Liczba wyświetleń: 453

powrót