Aktualności

O przyszłości TVP

2012.05.29 15:10 , aktualizacja: 2012.05.29 15:25

Autor: oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski

W połowie 2013 r. ostatecznie zostanie odłączony sygnał analogowy i Telewizja Polska będzie nadawała wszystkie programy w technologii cyfrowej. Jak wykorzystać nowe możliwości, co to oznacza dla telewidzów oraz lokalnych samorządów, przedsiębiorców? O tym dyskutowano podczas specjalnego cyklu konferencji „Szanse oddziałów terenowych TVP w dobie telewizji cyfrowej".

 

Jedna z nich odbyła się 29 maja br. w Warszawie. Uczestniczyli w niej m.in. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj, Prezes TVP SA Juliusz Braun oraz Członek Zarządu TVP SA. Marian Zalewski.

 

Debata miała na celu zwrócenie uwagi władz lokalnych i centralnych oraz przedstawicieli biznesu na ogromną rolę, jaką pełni telewizja publiczna w regionach. Uczestnicy spotkania poruszyli kwestię dalszego funkcjonowania programów regionalnych oraz ogromnych możliwości i szans jaką daje chociażby zwiększenie czasu antenowego.

 

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że programy zarówno informacyjne, publicystyczne jak i kulturalne, emitowane na antenie TVP Warszawa, poruszają problemy województwa. Informacje przekazywane za pośrednictwem telewizji regionalnej są dla mieszkańców Mazowsza jednymi z najszybszych źródeł wiedzy na temat wydarzeń dziejących się w województwie. Dzięki telewizji mają oni również możliwość oceny zasadności podejmowanych przez samorządowców decyzji.

 

Wnioski ze spotkań, które odbyły się w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Warszawie, zostaną podsumowane 2 czerwca br. podczas specjalnej sesji „Oddziały terenowe siłą TVP – blisko ludzi i samorządu” w Opolu.

Liczba wyświetleń: 845

powrót