Aktualności

Lepsze warunki pogotowia przy Brzeskiej

2012.05.29 12:10 , aktualizacja: 2012.05.29 15:10

Autor: Łukasz Welenc (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Łukasz Welenc
  • Fot. Łukasz Welenc
  • Fot. Łukasz Welenc
  • Fot. Łukasz Welenc
  • Fot. Łukasz Welenc
  • Fot. Łukasz Welenc

Nowe pomieszczenia Szkoły Ratownictwa i V Oddziału Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” wraz z nowym parkingiem, zostały otwarte. Inwestycję, która mieści się przy ul. Brzeskiej 12 w Warszawie w całości sfinansował warszawski „Meditrans”.

 

Oddział Praga Północ jest jednym z większych Oddziałów WSPRiTS „Meditrans” w Warszawie. Codziennie zespoły ratownictwa medycznego (1 zespół specjalistyczny i 3 zespoły podstawowe) realizują wezwania do osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia z rejonu dzielnicy Praga Północ oraz dzielnic sąsiadujących.

 

Dzięki realizacji przedsięwzięcia personel medyczny placówki będzie się mógł szkolić w miejscu pracy. Pojawiła się również możliwość zwiększenia liczby stacjonujących tu zespołów medycznych. Już w czasie piłkarskich Mistrzostw Europy będą tu swobodnie oczekiwały na wezwanie dodatkowo aż 3 ekipy pogotowia.

 

W uroczystym otwarciu placówki, które odbyło się 28 maja br. uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Gratulując realizacji inwestycji, podkreślił, że nowa siedziba znacznie poprawi się komfort pracy ratowników medycznych i przyczyni się do skrócenia czasu dojazdu do pacjentów.

Liczba wyświetleń: 591

powrót