Aktualności

Gimnazjum w Zielonce ma już 10 lat

2012.05.28 09:20 , aktualizacja: 2012.05.29 15:32

Autor: Mariusz Rudnicki (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Mariusz Rudnicki
  • Fot. Mariusz Rudnicki
  • Fot. Mariusz Rudnicki
  • Fot. Mariusz Rudnicki
  • Fot. Mariusz Rudnicki
  • Fot. Mariusz Rudnicki

Nowoczesny kompleks edukacyjny, w którym mieści się Miejskie Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, hala sportowa i sala widowiskowa swoje drzwi dla uczniów otworzyły we wrześniu 2002 roku.

 

Szkoła została zaprojektowana zgodnie z wymogami naszych czasów. Jest to nie tylko piękny, pełen światła, przestrzenny oraz nowoczesny budynek, ale także bezpieczny i przyjazny dla użytkowników obiekt. Placówka przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada odpowiednie podjazdy, windę oraz zaplecze socjalne. Cały kompleks edukacyjny monitorowany jest przez 38 kamer 24 godziny na dobę, a w czasie między zajęciami nauczyciele pełnią dyżury w jedenastu strefach. Młodzież jest pod stałą opieką psychologów i pedagogów szkolnych, logopedy i reedukatora. W godzinach zajęć czynny jest gabinet medyczny oraz świetlica szkolna.

 

Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnym kompleksie sportowym, w którego skład wchodzą: hala sportowa z płytą boiska o wymiarach 44,60x25,00 m. podzieloną na trzy boiska i widownią na 526 miejsc; sale do aerobiku, tenisa stołowego oraz kompleks trzech boisk i kort tenisowy. Sala widowiskowa na 230 miejsc wyposażona jest w profesjonalnie nagłośnienie i iluminację. Centralnym pomieszczeniem szkoły jest hall biegnący przez dwie kondygnacje.

 

25 maja br. świętowano jubileusz 10-lecia gimnazjum. Była to okazja do przedstawienia wielu osiągnięć szkoły, jak również do podziękowania wszystkim tym którzy przyczynili się do jej powstania i wysokiej jakości kształcenia. W uroczystości uczestniczył m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Liczba wyświetleń: 700

powrót