Aktualności

Kolejna zakończona inwestycja w Łochowie

2012.05.28 14:45 , aktualizacja: 2012.05.28 14:51

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. arch. UM Łochów
Fot. arch. UM Łochów

Mieszkańcy gminy Łochów mają powody do zadowolenia. Mogą już w pełni korzystać z nowo wybudowanej drogi na odcinku Gwizdały – Łazy – Brzuza. 26 maja br. uroczyście otwarto inwestycję. Podczas spotkania Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Budowa infrastruktury została podzielona na trzy etapy. Dwa pierwsze zostały już zrealizowane i oddane do użytku w 2010 i 2011 r. Budowa drogi gminnej, o długości 10,5 km, powstała dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach RPO WM 2007-2013. Wartość dofinansowania wyniosła 8 328 000 zł.

 

Gratulując zakończenia przedsięwzięcia, członek zarządu Ewa Orzełowska podkreśliła, że gmina Łochów bardzo skutecznie zabiega o realizację inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych.

 

Nowa droga będzie służyć mieszkańcom całej gminy. Najbardziej jednak na inwestycji skorzystają najmłodsi jej użytkownicy, bowiem codziennie pokonują ten odcinek w drodze do szkoły. W dowód wdzięczności, uczniowie Zespołu Szkół w Gwizdałach, zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczno-rozrywkowy.

Liczba wyświetleń: 575

powrót