Aktualności

Biesiada weselna w Węgrowie

2012.05.21 09:20

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Przegląd twórczości literackiej, wokalno-muzycznej, wyrobów kulinarnych, cukierniczych, masarskich i wielu innych związanych z obrzędem wesela to atrakcje, które czekały na uczestników XVI Festiwalu Obrzędów Weselnych „Orientalna Biesiada Weselna”.  

 

Tematem Festiwalu była bogata obrzędowość weselna obejmująca tradycyjne zwyczaje jak i te współczesne. Wiele uwagi poświęcono również nowożeńcom, rodzicom oraz firmom zajmującym się organizacją imprezy.

 

W ramach tegorocznej edycji odbyły się m.in. prezentacja polskich producentów żywności, przeglądy festiwalowe w czterech kategoriach obrzędy weselne, specjalność kuchni, oprawa muzyczna, oprawa i stroje. Przygotowano również pokaz zaprzęgów konnych i pojazdów ślubnych i jarmark ludowy. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był koncert finałowy z udziałem uczestników Festiwalu i zaproszonych gości.

 

Występom zespołów ludowych przypatrywali się członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk.

 

Impreza odbyła się w dniach 18-19 maja w Węgrowie. Organizatorem był Węgrowski Ośrodek Kultury, a patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 784

powrót