Aktualności

IV posiedzenie Mazowieckiej Rady Zdrowia Psychicznego

2012.03.29 15:30

Autor: Hanna Ajdukiewicz (ZD), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

28 marca br. spotkali się członkowie Mazowieckiej Rady Zdrowia Psychicznego i Rady Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.  W posiedzeniu wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Przedmiotem debaty były rozwiązania w zakresie finansowania opieki psychiatrycznej oraz związanych z tym barier w kontekście założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2012-2015. Uczestnicy spotkania dyskutowali o promocji zdrowia psychicznego na Mazowszu oraz o potrzebie wyodrębnienia nowych świadczeń mających na celu zapewnienie osobom z zaburzeniami psychicznymi powszechnego dostępu do opieki medycznej i środowiskowej. Uczestnicy debaty podkreślali, że niedostateczne nakłady na finansowanie świadczeń psychiatrycznych na Mazowszu wynikają z aktualnie obowiązującego algorytmu podziału środków pomiędzy Centralę NFZ a oddziały.

 

W panelu dyskusyjnym wzięli m. in. udział: Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii prof. dr hab. n. med. Jacek Wciórka, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży Lidia Popek oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego Anna Dudek.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 704

powrót