Aktualności

Wicemarszałek z wizytą w Dąbku

2012.03.12 10:45 , aktualizacja: 2021.05.07 15:47

Autor: Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

9 marca br. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski złożył wizytę w Krajowym Ośrodku Mieszkalno – Rehabilitacyjnym dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku, gdzie zapoznał się z warunkami, jakie są zapewnione kuracjuszom.

 

Ośrodek położony jest nieopodal krajowej drogi Warszawa - Gdańsk, 16 km od Mławy, w miejscowości Dąbek, w gminie Stupsk (w pow. mławskim).  Celem placówki jest kompleksowa rehabilitacja osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM). Ośrodek posiada wyszkoloną kadrę i bardzo dobre wyposażenie oraz wspaniale zagospodarowane tereny rekreacyjne, których powierzchnia stale się powiększa.

 

KOMR w Dąbku powstał w roku 1994 dzięki wysiłkowi wielu osób, którym na sercu leżało dobro chorych na SM. Adaptowano stary dworek, przekazany przez rodzinę Doberskich oraz dobudowano nową, wielokrotnie większą powierzchnię. Obie części doskonale skomponowano pod względem architektonicznym i połączono ze sobą funkcjonalnym łącznikiem. Ośrodek dysponuje bazą 82 miejsc dla chorych przebywających tu na rehabilitacji. Warunki pobytu w placówce można określić jako komfortowe –mieszkańcy zakwaterowani są w pokojach jedno- i dwuosobowych, a ośrodek spełnia wszystkie wymogi stawiane obiektom tego typu.

W Krajowym Ośrodku Mieszkalno - Rehabilitacyjnym w Dąbku organizowane są także szkolenia dla osób prowadzących rehabilitację chorych na stwardnienie rozsiane oraz dla kadry opiekuńczej. To jeden z niewielu takich obiektów w Polsce.

  • Pobierz: fot. Tomasz Stefański
  • Pobierz: fot. Tomasz Stefański
  • Pobierz: fot. Tomasz Stefański
  • Pobierz: fot. Tomasz Stefański
  • Pobierz: fot. Tomasz Stefański
  • Pobierz: fot. Tomasz Stefański

Liczba wyświetleń: 623

powrót