Aktualności

Nowy Aquapark na Mazowszu

2012.03.07 10:10 , aktualizacja: 2012.03.09 12:31

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt
  • fot.arch. UG Nieporęt

Mieszkańcy gminy Nieporęt (pow. legionowski) będą mogli aktywnie spędzać czas oraz relaksować się w nowo powstałym parku wodnym przy Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. W uroczystym otwarciu obiektu, 7 marca br., wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Budowę inwestycji rozpoczęto w 2009 r. W ciągu trzech lat powstała pływalnia w o wysokim standardzie technicznym i estetycznym, oferująca wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wyposażona jest w trzy niecki basenowe. Największa z nich to pływalnia sportowa o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 130 cm do 180 cm. Znajdują się tu m.in. urządzenia sygnalizacji falstartu i nawrotu w stylu grzbietowym, które umożliwiają organizację zawodów. Na sześciu wydzielonych torach każdy będzie mógł poprawić swoją kondycję oraz trenować ulubiony styl pływacki. Po aktywnie spędzonym czasie można odprężyć się w drugiej z niecek – rekreacyjnej, o wymiarach 15 m x 5,7 m i głębokości  1,1 m, do której prowadzi zjeżdżalnia ślimakowa o długości ok. 70 m. Oferowane są tu różnorodne atrakcje – podwodna leżanka z hydromasażem, dwa kołnierze, z których wypływają strumienie wody masujące kark. Trzecia propozycja to wanna z hydromasażem – przeznaczona dla sześciu osób, doskonale usytuowana przy oknie ozdobionym kolorowymi luksferami, z widokiem na las. Dla zwiększenia komfortu użytkowników wszystkie baseny zostały oświetlone podwodnymi reflektorami. Po chwilach spędzonych w wodzie można odpocząć w suchej saunie, w której temperatura dochodzi do 110 stopni Celsjusza. Aquapark dostępny będzie od 14 marca br., od godziny 15.00.

 

Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa  Mazowieckiego w kwocie 1 mln zł.

Liczba wyświetleń: 1518

powrót