Aktualności

Internet w Łochowie

2012.01.20 10:15 , aktualizacja: 2012.02.23 08:52
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Radosław Strzaliński
fot.Radosław Strzaliński

Już pod koniec tego roku mieszkańcy gminy Łochów (powiat węgrowski) będą mogli korzystać z 47 publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP). Powstanie także 8 obszarów darmowego dostępu do Internetu, czyli hotspotów w innych miejscowościach powiatu węgrowskiego: Gwizdały, Jerzyska, Szumin i Wywłoka.

 

Całkowita wartość inwestycji to blisko 500 tys. zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie ponad 371 tys. zł. 19 stycznia br. umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz Burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł.

 

47 publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP) pozwoli mieszkańcom gminy, którzy do tej pory nie posiadali takiej możliwości, korzystać z bogactwa sieci. Trzydzieści jeden z nich będzie zlokalizowanych u sołtysów z gminy Łochów, sześć kolejnych stanie w jednostkach organizacyjnych gminy. Będzie można także korzystać z dziesięciu infomatów, czyli kiosków informacyjnych. Cztery z nich zainstalowane będą w Łochowie – dwa w hali sportowej i po jednym w Urzędzie Miasta oraz w budynku na placu przy fontannie. Sześć infomatów stanie w innych miejscowościach gminy – w świetlicy w Baczkach, w OSP w Budziskach, w świetlicy w Gwizdałach, w Szkole Podstawowej w Kalinowcu, w Zespole Szkół w Kamionnie oraz w biurze OSP i bibliotece w Ostrowcu.

 

Nowością będzie także osiem obszarów darmowego dostępu do Internetu, tzw. hotspotów. Bezpłatnie z sieci będzie można skorzystać m.in. w świetlicy w Gwizdałach oraz w czterech miejscach w Łochowie – w Urzędzie Miejskim, Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury, na placu przy fontannie oraz w hali sportowej. Trzy hotspoty powstaną na terenach rekreacyjnych w Jerzyskach, Szuminie oraz Wywłoce, dzięki czemu miejsca te staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów.

 

 

Tytuł projektu: e-Społeczeństwo Łochowa

Całkowita wartość projektu: 449 879 zł

Kwota dofinansowania: 371 772,15 zł

Beneficjent: Gmina Łochów

Działanie 2.1. Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

Liczba wyświetleń: 913

powrót