Aktualności

Biały Orlik w Pionkach

2012.01.09 15:50 , aktualizacja: 2012.02.23 09:56

Autor: Agnieszka Zdanowicz, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W zimowej ofercie sportowej Pionek (pow. radomski) pojawiła się możliwość wypróbowania łyżwiarskich umiejętności. 5 stycznia br. oddano do użytku lodowiska powstałe w ramach pilotażowego programu „Biały Orlik”. W ceremonii otwarcia kompleksu sportowego wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Uroczystości towarzyszył chrzest lodu, pokazy jazdy figurowej, sztucznych ogni oraz wystawa „Jak to z lodem w Pionkach było...”. Spotkanie swoją obecnością uświetnili dwukrotny olimpijczyk z Albertville i Lillehammer - Paweł Jaroszek, a także pierwszy mistrz Polski w barwach MKS Pionki, Sławomir Golis.

 

„Biały Orlik” to pilotażowy program, pozwalający zimą wykorzystać obiekty powstałe w ramach przedsięwzięcia „Moje Boisko – Orlik 2012”. Zgodnie z założeniami, składane lodowiska montowane są na boiskach o nawierzchni poliuretanowej, natomiast lodowiska stałe powstają w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika”.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Leszek Ruszczyk historia sportów zimowych w Pionkach cieszy się bogatą, wieloletnią tradycją. Wychowali się tu znakomici łyżwiarze prezentujący światowy poziom umiejętności. Mam nadzieję, że kolejne inwestycje wzbogacające lokalną bazę sportową będą skutecznie zachęcały mieszkańców miasta nie tylko do aktywnego zimowego wypoczynku, ale także do kontynuowania chlubnych osiągnięć rodzimych mistrzów – dodał wicemarszałek.

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Liczba wyświetleń: 1081

powrót