Aktualności

V Festiwalu Sztuki im. Jerzego Buszy Random in Radom

2011.12.16 12:35 , aktualizacja: 2012.02.23 12:28

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.MCSW Radom
  • fot.MCSW Radom
  • fot.MCSW Radom

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” trwają już ostatnie prace związane z przygotowaniem ekspozycji projektu, którego patronem jest Jerzy Busza. Przygotowania do piątej edycji Festiwalu obserwowali przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego: wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz członek Zarządu Wiesław Raboszuk.

 

Festiwal rozpocznie się 16 grudnia o godzinie 18.00 w „Elektrowni” otwarciem wystawy Michała Kokota, Andrzeja Różyckiego, Adama Rzepeckiego oraz pokazem wideo z performensu Zygmunta Piotrowskiego. Kolejnego dnia odbędzie się seminarium poświęcone kondycji sztuki w Polsce w okresie bezpośrednio po wprowadzeniu stanu wojennego do połowy lat 80. Wśród prelegentów znajdą się zarówno uczestnicy tamtych wydarzeń, jak i przedstawiciele młodszego pokolenia historyków sztuki.

 

W 2007 roku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu. Jego założeniem jest prezentacja nowych tendencji w sztukach wizualnych, zwłaszcza w takich dziedzinach, jak: fotografia, film, instalacja, multimedia.

Liczba wyświetleń: 1680

powrót