Aktualności

Zmodernizowano infrastrukturę CPI w Legionowie

2011.12.02 08:55 , aktualizacja: 2012.02.23 13:31

Autor: Hanna Grochowska, Rzecznik Prasowy CSP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Mariusz Mazewski
  • fot.Mariusz Mazewski
  • fot.Mariusz Mazewski
  • fot.Mariusz Mazewski

Zakończono przebudowę i budowę układu drogowego dla terenu sportowo-rekreacyjnego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W uroczystości, 1 grudnia br.,  Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Inwestycja powstała w ramach projektu "Wdrożenie kompleksowych działań rewitalizacyjnych w Legionowie jako czynnik wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców i rozwoju społeczno-gospodarczego miasta - I etap", zawartego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

 

W ramach przedsięwzięcia dokonano przebudowy i budowy dróg, chodników, parkingów dla samochodów osobowych i autobusów, zbudowano rondo, wykonano odwodnienie oraz przebudowano oświetlenie i ogrodzenie. Koszt inwestycji to 3 mln 200 tys. zł, w tym ponad 2 mln 752 tys. zł to środki pozyskane z funduszy UE.

 

Zmodernizowana infrastruktura ułatwi korzystanie z obiektów sportowych policji zarówno mieszkańcom Legionowa, jak również słuchaczom i pracownikom szkoły.

 

Poświęcenia nowo oddanego układu drogowego dokonał  proboszcz parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Legionowie i jednocześnie kapelan CSP ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski.

Liczba wyświetleń: 685

powrót