Aktualności

Strażacy podsumowali pięć lat

2011.11.28 10:45 , aktualizacja: 2012.02.23 15:00

Autor: Agnieszka Zdanowicz, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

26 listopada br. w Wielogórze (gmina Jedlińsk, powiat radomski) odbył się III Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Radomiu.

 

Wśród zaproszonych, obecni byli wicemarszałek Leszek Ruszczyk i Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Gustaw Mikołajczyk.  

Ustępujące władze uzyskały absolutorium.  Na kolejną pięcioletnią kadencję wybrano nowe, jak też przewodniczącą Powiatowej Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz delegatów na zjazd wojewódzki.

Spotkanie było również okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków medalami i odznaczeniami resortowymi. Wicemarszałek Leszek Ruszczyk odznaczył prezesa Andrzeja Szczycha, starszego brygadiera w stanie spoczynku Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, przyznanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.  Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza otrzymali: dh Jan Kostrzewa z OSP w Krzyżanowicach i dh Stefan Błaszczyk z OSP w Przytyku. Złotym znakiem Związku OSP RP wyróżniono: dh Jana Sokołowskiego z OSP w Dąbrówce Podłężnej i dh Kazimierza Pikiewicza z OSP w Strzałkowie. Medalami „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego ” uhonorowano OSP w Grzmucinie oraz dh Andrzeja Pszczołę z tej jednostki.

 

Podczas zjazdu wyłoniono także zwycięzców eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Kronik Jednostek OSP. I miejsce zajęła OSP w Cerekwi gm. Zakrzew. Na  miejscu II znalazła się OSP w Słupicy gm. Jedlnia Letnisko, tuż za nią OSP z Jedlni Letnisko. Wyróżnienia przyznano OSP w Goździe i Kowali.

  • fot. Agnieszka Zdanowicz
  • fot. Agnieszka Zdanowicz
  • fot. Agnieszka Zdanowicz
  • fot. Agnieszka Zdanowicz

Liczba wyświetleń: 653

powrót