Aktualności

Adam Struzik Honorowym Obywatelem Gminy Nowy Duninów

2011.11.10 15:00 , aktualizacja: 2012.02.24 09:41

Autor: Katarzyna Majchrowska (UGND), Elwira Kasprzak (KM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...
  • fot.Katarzyna Majchrowska,...

10 listopada br. podczas uroczystej sesji Rady Gminy Nowy Duninów (w powiecie płockim) Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Nowy Duninów”.

 

31 października 2011 r. radni Gminy Nowy Duninów pozytywnie i jednogłośnie zaopiniowali wniosek Wójta Gminy Mirosława Krysiaka o nadanie tego tytułu. Losy Adama Struzika powiązane są z gminą Nowy Duninów od roku 1982. W Ośrodku Zdrowia w Nowym Duninowie i Soczewce rozpoczynał swoją karierę zawodową. Także w Soczewce założył rodzinę i mieszkał tu przez kilka następnych lat. W gminie Nowy Duninów nabywał doświadczenia w pracy samorządowej, będąc radnym Rady Gminy w latach 1984-1988. Do dziś współpracuje z lokalnym samorządem na różnych płaszczyznach.

 

– Tu zaczęły się dla mnie rzeczy najważniejsze – założyłem rodzinę, rozpocząłem pracę zawodową i nabywałem doświadczenia w pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa. To dla mnie ogromny honor i powód głębokiego wzruszenia. Zapewniam, że nadal będę pracował na rzecz gminy Nowy Duninów – przecież jestem jej obywatelem – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

– Od wielu lat Adam Struzik należy do grona najlepszych i najwierniejszych przyjaciół gminy Nowy Duninów. Poproszony o pomoc, nie odmawia jej. Jest z nami w chwilach dla nas radosnych i odświętnych, ale przede wszystkim zawsze wtedy, gdy potrzeba nam wsparcia i dobrej, mądrej rady. Z czystej życzliwości i troski o losy naszych mieszkańców wspiera działania samorządu gminy Nowy Duninów – podkreślał Wójt Gminy Mirosław Krysiak.

 

Podczas trzech ostatnich kadencji Adama Struzika jako marszałka województwa w gminie Nowy Duninów zrealizowanych zostało wiele programów gospodarczych i społecznych. Opracowany i wdrożony w 2006 r. Samorządowy Instrument Wsparcia Rozwoju Mazowsza, autorski program, unikatowy na skalę krajową, przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju gminy, m.in. wyremontowano szkoły, wybudowano część kanalizacji, drogi gminne w Soczewce i Nowym Duninowie, zmodernizowano w całości boisko sportowe wraz z zapleczem dla sportowców w Nowym Duninowie.

To jednak nie jedyne inwestycje realizowane w gminie. Budowa boiska sportowego przy szkołach w Nowym Duninowie w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012” czy wcześniejsze inwestycje (budowa wodociągu w Brwilnie Dolnym i na ul. Parcelowej, remont Ośrodka Zdrowia, modernizacja drogi Karolewo – Kamion (etap II) to także świadectwo obecności marszałka Adam Struzika w tej wspólnocie. Efektem współpracy, opartej również na programach dla PSP, OSP i Policji, jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i doposażenie jednostek OSP i Policji w gminie Nowy Duninów.

Liczba wyświetleń: 750

powrót