Aktualności

Most na rzece Jeziorce otwarty

2011.11.10 14:55 , aktualizacja: 2012.02.24 09:42

Autor: Arleta Dębkowska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot. Tomasz Stefański
fot. Tomasz Stefański
fot. Tomasz Stefański
fot. Tomasz Stefański

10 listopada br. Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski uroczyście otworzyli most na rzece Jeziorce w Konstancinie-Jeziornie.

 

Drogowcy zakończyli budowę nowego obiektu mostowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 724 w Konstancinie-Jeziornie. Budowa mostu jest jednym z elementów przebudowy drogi z Warszawy do Góry Kalwarii na długości 17 km. Łączny koszt inwestycji to 55 mln 260 tys. zł.

 

W ramach przebudowy na odcinku 2 km od Konstancina-Jeziorny do Warszawy powstała druga nitka jezdni. Zakres robót drogowych obejmował również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostały istniejące ronda w Konstancinie-Jeziornie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstała wyspa centralna z sygnalizacją świetlną. Ostateczne zakończenie  robót zaplanowane jest na kwiecień 2012 r.

 

Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Liczba wyświetleń: 660

powrót