Aktualności

Nowy budynek szkoły w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach

2011.10.24 10:20 , aktualizacja: 2012.02.24 10:11

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Młodzież ucząca się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach zyskała dodatkową przestrzeń edukacyjną – piękne pomieszczenia i w pełni wyposażone pracownie. 21 października br., w uroczystości poświęcenia i oddania do użytku nowego budynku szkoły wzięła udział m. in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Budynek przekazany na potrzeby szkoły był dawną siedzibą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządowych udało się go w krótkim czasie wyremontować i zaadaptować na potrzeby ośrodka.

 

Do dyspozycji szkolnej społeczności oddano nowe pomieszczenia, w pełni wyposażone pracownie gospodarstwa domowego, pracownię logopedyczną, trzy sale komputerowe oraz gabinet psychologa. Dzięki nowej przestrzeni będą się mogły odbywać zajęcia terapii pedagogicznej metodą Biofitbag.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie budynku i przekazanie go na potrzeby dzieci. Stworzenie dogodnych warunków do nauki, zdobywania wiedzy potrzebnej w codziennym funkcjonowaniu oraz doskonalenia posiadanych umiejętności stanowi ważna rolę w rozwoju i kształtowaniu charakteru każdego młodego człowieka – podkreśliła.

 

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Łosicach funkcjonuje już od 33 lat. Obecnie w 11 oddziałach: Szkole Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkole Zawodowej i Szkole Przysposabiającej do zawodu kształci się prawie 100 uczniów. Do tej pory placówka zmieniała swoją siedzibę już czterokrotnie.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 719

powrót