Aktualności

Most w Sochaczewie przejezdny

2011.10.06 08:40 , aktualizacja: 2018.09.12 09:00

Autor: opr.A. Stabińska (na podst. mat. MZDW), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Drogowcy zakończyli prace przy odbudowie mostu w Sochaczewie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705. W uroczystym otwarciu, 6 października br., wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Koszt inwestycji to ponad 3, 5 mln zł.

 

Most, oddany do użytku w 2009 r., był zamknięty od lipca ubiegłego roku, kiedy pod przejeżdżającym samochodem zarwała się część nawierzchni. Łączył on kilkutysięczną dzielnicę Chodaków z centrum Sochaczewa.  Do tego czasu kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Skierniewic drogą wojewódzką 705 oraz mieszkańcy musieli korzystać z dziesięciokilometrowego objazdu.  

 

Nowy obiekt powstał w miejscu uszkodzonego mostu. Jego budowa trwała ponad rok.  Na czas zamkniętej przeprawy drogowcy wybudowali tymczasową kładkę dla pieszych i jednośladów. Długość nowego mostu to 38 m, szerokość jezdni 9 m. Po obu stronach wybudowane zostały także chodniki dla pieszych. Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków Samorządu  Województwa Mazowieckiego.

 

Marszałek Adam Struzik zaznaczył, że przedsięwzięcie jest niezwykle cenne i ważne społecznie. Jego realizacja znacząco wpłynie na usprawnienie komunikacji w Sochaczewie, a także poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Podkreślił również zaangażowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego w działania wspierające lokalne inicjatywy, które służą rozwojowi całego regionu.

  • Pobierz: fot.arch.SP Sochaczew
  • Pobierz: fot.arch.SP Sochaczew
  • Pobierz: fot.arch.MZDW
  • Pobierz: fot.arch.SP Sochaczew
  • Pobierz: fot.arch.MZDW

Liczba wyświetleń: 758

powrót