Aktualności

20-lecie Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów

2011.09.29 14:40 , aktualizacja: 2012.02.24 12:23

Autor: oprac. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Warszawski OEIiZK już od 20 lat doskonali nauczycieli w zakresie kształcenia informatycznego i edukacyjnych zastosowań technologii informacyjnej. W jubileuszowej konferencji, która odbyła się 29 września br., wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Jak podkreślił marszałek, placówka posiada swoją markę – poziom merytoryczny prowadzonej przez nią działalności bardzo wysoko oceniają przedstawiciele krajowych i zagranicznych środowisk naukowych. Jubileusz 20-lecia to wielki sukces wszystkich pracowników Ośrodka – dodał. Gratulując licznych sukcesów i dziękując za ciężką pracę na rzecz podnoszenia poziomu oświaty w regionie, marszałek Adam Struzik uhonorował placówkę Medalem Pamiątkowym "Pro Masovia".

 

Ośrodek powstał w 1991 roku i od początku istnienia uczestniczył we wszystkich ważnych programach, które miały znaczenie dla rozwoju edukacji informatycznej i szkolnych zastosowań technologii informacyjnej. W ostatnich latach były to między innymi: Pracownie komputerowe dla szkół, Komputer dla ucznia czy Intel- Nauczanie ku Przyszłości. W ramach tych programów oraz innej działalności statutowej przeszkolono w Ośrodku prawie 70000 nauczycieli.

 

OEIiZK, w ciągu swojej 20-letniej działalności wypracował unikatową metodykę nauczania wspomaganego technologią informacyjną, zgromadził wartościowe materiały, opracował środki i narzędzia umożliwiające nauczanie różnych przedmiotów oraz skompletował zespół ekspercki w zakresie edukacyjnych zastosowań nowoczesnych technologii. Nauczyciele-konsultanci zatrudnieni w Ośrodku są autorami programów wielu kursów doskonalących, warsztatów i seminariów, programów nauczania informatyki, technologii informacyjnej i zajęć komputerowych, podręczników dla uczniów i przewodników metodycznych dla nauczycieli, kilkudziesięciu książek oraz wielu artykułów i materiałów dydaktycznych.

  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK
  • fot. arch OEIiZK

Liczba wyświetleń: 873

powrót