Aktualności

Certyfikat ISO dla Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

2011.09.29 13:00 , aktualizacja: 2012.02.24 12:28

Autor: Zespół Prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. MJWPU
fot. arch. MJWPU
fot. arch. MJWPU

Spełnienie normy ISO 9001 jest potwierdzeniem sukcesu i dobrego zarządzania. 28 września br. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością otrzymała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. W wydarzeniu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Na ręce dyrektora Jednostki Wiesława Raboszuka Certyfikat wręczył dyrektor ds. Badań i Certyfikacji Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji Tadeusz Glazer, który powiedział, że Mazowiecka Jednostka rozpoczęła starania w celu wdrożenia standardów międzynarodowych zapisów w normie ISO. Certyfikat to uznanie dla przemian proceduralnych, konsekwencji w realizacji obranych zadań.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzikpodkreślił, że Jednostka przeszła ogromną przemianę wewnątrz organizacji. Ta olbrzymia zmiana jakości przekłada się na usprawnienie realizacji najważniejszych procedur w zakresie wdrażania środków europejskich. – Na Mazowszu odpowiadamy za sprawną implementację ponad 2,73 mld euro. To ogromne zobowiązanie, które wymaga od Jednostki działań przyjaznych dla beneficjantów, realizacji procedur zgodnych z wymogami polskimi, ale i europejskimi.Przyznany certyfikat to sukces mazowieckiej administracji – dodał

 

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wdrożyła system zarządzania jakością w maju br., co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatu przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji – jednostkę będącą pełnoprawnym członkiem IQNet.

 

IQNet to międzynarodowa sieć jednostek certyfikujących skupiająca najważniejsze jednostki certyfikujące z 35 krajów, która jest obecna w ponad 150 krajach. Światowa reputacja oraz wysokie kompetencje czynią IQNet wiarygodną organizacją w sektorze certyfikacji.

Liczba wyświetleń: 859

powrót