Aktualności

Blisko 38,5 mln zł z unii na mazowieckie inwestycje

2011.09.27 15:40 , aktualizacja: 2012.02.24 12:40

Autor: Zespół Prasowy MJWPU, Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

27 września br. władze województwa podpisały 6 umów dotyczących inwestycji realizowanych dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wsparcie z UE otrzymają: Instytut Wysokich Ciśnień PAN, Instytut Kolejnictwa, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” , Gmina Pułtusk, Sekwencja Sp z o. o. oraz Powiat Legionowski. Całkowita wartość wszystkich inwestycji to ponad 57,2 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie prawie 38,5 mln zł. 

 

- Nowoczesność jest możliwa, gdy inwestujemy w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania. Chciałem zwrócić uwagę na projekt Instytutu Wysokich Ciśnień PAN, który zakłada rozbudowę nowoczesnych laboratoriów. Będą to miejsca, które pozwolą mazowieckim firmom na prowadzenie innowacyjnych badań i zastosowanie ich wyników w gospodarce, przemyśle – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

- Znaczna część projektów, które dziś podpisujemy to promocja gospodarcza i inwestycje w nowe technologie. Wszystkie projekty są niezwykle ważne, ale chciałbym podkreślić jeden, który jest istotny w obliczu powodzi, jakie nękają nasz region. Chodzi o monitorowanie sytuacji powodziowej na największym akwenie na Mazowszu –  Jeziorze Zegrzyńskim. Cieszę się, że powiat legionowski podjął taką inicjatywę i znalazła ona finansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

- Tymi projektami wchodzimy w nowy okres programowania, w którym inwestycje w nowe technologie i innowacyjność będą niezwykle istotne dla rozwoju regionu – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Umowy w tej sprawie podpisali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.

  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 457, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 777

powrót