Aktualności

Wizyta na Mazowszu ekspertów ds. ruchu drogowego z Saksonii-Anhalt

2011.09.21 15:50 , aktualizacja: 2012.02.24 14:27

Autor: Katarzyna Mańska, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 19-21 września br. na Mazowszu gościła delegacja ekspertów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego z kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Z gośćmi, którym przewodniczył dr. Klaus Klang – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, spotkali się m.in. wicemarszałkowie Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i Marcin Kierwiński.

 

Podczas konferencji poświęconej prezentacji zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie zaprezentowali gościom założenia, realizowanych na Mazowszu, programów związanych z tą tematyką. Delegacja niemiecka miała także okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania centrum monitoringu Komendy Stołecznej Policji i systemu egzaminowania przyszłych kierowców WORD.

 

20 września członkowie delegacji z regionu partnerskiego Saksonia-Anhalt wzięli udział w imprezie plenerowej w Jaktorowie, poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego. Głównym punktem wizyty w powiecie grodziskim był finał programu „Bezpieczna droga do szkoły” – akcji organizowanej już od 9 lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego z terenu Mazowsza. Niemieccy goście mieli okazję zapoznać się z prezentacjami: pracy symulatora zderzeń i jazdy samochodem, udzielania pierwszej pomocy na manekinach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej i akcji ratownictwa drogowego. Z uwagą i zainteresowaniem przyglądali się także pokazom filmów edukacyjnych i instruktażowych. Wzięli udział w ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Za wybitne zasługi w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego statuetką Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uhonorowany został również Sekretarz Stanu dr Klaus Klang.

 

Goście podziękowali za merytoryczne i interesujące spotkania. Przekazali też zaproszenie dla mazowieckich ekspertów ruchu drogowego do złożenia rewizyty w Saksonii-Anhalt w pierwszych miesiącach 2012 r.

  • fot. arch. KSP
  • fot. arch. KSP
  • fot. arch. KSP
  • fot. arch. KSP
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska

Liczba wyświetleń: 803

powrót