Aktualności

W Legionowie wygodniej i bezpieczniej

2011.09.20 08:40 , aktualizacja: 2012.02.24 14:35

Autor: Anna Szwarczewska, UM Legionowo, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

18 września br. w Legionowie odbyło się otwarcie zmodernizowanych ulic: Polnej i Handlowej. Podczas uroczystości oddania inwestycji do użytku Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.

 

Modernizacja ulic Polnej i Handlowej objęła m.in. remont nawierzchni jezdni, chodników, istniejącej ścieżki rowerowej, zjazdów indywidualnych, przebudowę systemu odwodnienia, budowę nowoczesnego oświetlenia, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

 

Wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski pogratulował władzom Legionowa inwestycji i podkreślił, że wykonane prace wpłyną nie tylko na wygodę mieszkańców i podróżujących przez Legionowo, ale także w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych.

 

Przy przecinaniu wstęgi tradycyjnie pomagały dzieci, a ulica została poświęcona przez księdza Sławomira Żarskiego z parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie.

 

Całkowity koszt modernizacji to 1,6 mln zł, z czego 700 tys. pochodzi ze środków budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski

Liczba wyświetleń: 432

powrót