Aktualności

Basen w Garwolinie już za rok!

2011.09.20 09:15 , aktualizacja: 2012.02.24 14:35

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Ruszyła budowa krytej pływalni typu wielozadaniowego w Garwolinie. 19 września br. w uroczystości poświęcenia budowy i wmurowania aktu erekcyjnego samorząd Mazowsza reprezentowała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Planowana pływalnia to jeden z największych obiektów publicznych Garwolina. W ramach inwestycji powstanie tu m.in. basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m. Głęboki na ok.1,35 m, wyposażony będzie w 6 torów i drabinki podwodne. Przewidziano również baseny – do nauki pływania oraz rekreacyjny. Inwestycja, wraz z atrakcjami wodnymi, daje szerokie możliwości – począwszy od funkcji rozrywkowych i rekreacji, poprzez naukę pływania oraz rehabilitację dla dzieci i dorosłych.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, gratulując wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia inwestycji, wyraziła przekonanie, że służyć ona będzie zarówno mieszkańcom miasta, jak i całego powiatu. Zapotrzebowanie na obiekty rekreacyjne jest bardzo duże w całym województwie. Cieszę się, że już wkrótce w Garwolinie pojawi się kolejne miejsce, w którym będzie można aktywnie i efektywnie spędzać wolny czas – dodała.

 

Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł, z czego dofinansowanie, w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na rok 2011, wyniesie 1,5 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na grudzień 2012 roku.

  • fot. Dariusz Brzozowski
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 962

powrót