Aktualności

Nowy sprzęt dla jednostek OSP z powiatu garwolińskiego

2011.09.20 10:25 , aktualizacja: 2012.02.24 14:33

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

19 września br., podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Górznie, przekazano sprzęt dla dwóch jednostek ochotniczej straży pożarnej – w Uninie i Górznie. W spotkaniu ze strażakami wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Druhowie z powiatu garwolińskiego wzbogacili się o piłę do betonu i stali oraz motopompę. Sprzęt zakupiony został ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych „OSP-2011”.

 

Wspieranie strażaków ochotników to jedno z priorytetowych zadań województwa – podkreśliła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Dzięki doposażaniu jednostek dbamy przecież nie tylko o komfort pracy druhów, ale także o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców regionu – dodała. Oprócz sprzętu wręczyła również strażakom apteczki pierwszej pomocy, bo, jak zaznaczyła, strażacy często jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia, a od ich profesjonalnej interwencji zależy życie poszkodowanych.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 775

powrót