Aktualności

Przysuska Strefa Aktywności Gospodarczej otwarta

2011.09.05 14:20 , aktualizacja: 2012.02.29 08:14

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Przysucha ma już swoją Strefę Aktywności Gospodarczej. 3 września br. w uroczystym oddaniu do użytku dwóch obiektów handlowych wzięli udział m.in.: wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk. Inwestycja dofinansowana została w ramach RPO WM 2007-2013 kwotą 9 mln zł.

 

Przysuska Strefa Aktywności Gospodarczej to dwie hale – wyposażone w odpowiednie rozwiązania administracyjne, pełną logistykę, podzielone na specjalnie oznaczone sektory. Obiekt ma usprawnić handel w mieście. W większej hali, przeznaczonej do sprzedaży wielobranżowej, jest 30 stanowisk, w mniejszej, gdzie swoje miejsca znajdą sprzedawcy produktów spożywczych – 20. Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 9 mln zł.

 

Mam świadomość, że podnoszenie konkurencyjności i zwiększanie potencjału inwestycyjnego województwa przekłada się na jakość życia wszystkich jego mieszkańców – podkreślił członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk. Dobrze prosperujący, zorganizowany handel oraz otwarci na współpracę przedsiębiorcy i producenci to wizytówka naszego regionu – dodał. Gratulując finalizacji przedsięwzięcia, wyraził nadzieję, że już wkrótce podobne inicjatywy będą mogły uzyskać dofinansowanie dzięki programowi „Mój Rynek”, który ma być uruchomiony  na Mazowszu w ramach PROW.

Liczba wyświetleń: 672

powrót