Aktualności

Mazowsze atrakcyjne i nowoczesne – kolejne inwestycje dofinansowane ze środków UE

2011.09.02 16:00 , aktualizacja: 2012.02.27 10:23

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Kolejne mazowieckie inwestycje uzyskały unijne wsparcie. 2 września br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podpisał umowy na dofinansowanie dla 4 dużych projektów. Całkowita wartość planowanych prac to blisko 37 mln zł, z czego 23 mln zł to środki z budżetu UE.

 

Podpisane umowy dotyczą zakupu nowoczesnych autobusów, poszerzenia asortymentu biletów oraz wdrożenia systemu informacji dźwiękowej w środkach komunikacji miejskiej w Płocku, a także przebudowy dróg gminnych i powiatowych w gminie Grudusk (pow. ciechanowski), rozbudowy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie (pow. płocki) oraz promocji Płocka.

 

Podpisaliśmy 4 bardzo różne, ale bardzo ważne dla Płocka i regionu płockiego projekty. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak istotna jest nowoczesna komunikacja, a zakup 15 nowych autobusów to znakomita wiadomość przede wszystkim dla pasażerów – podkreślił marszałek Adam Struzik. Fundusze unijne to także szansa na realizację ambitnych projektów o charakterze społecznym – dodał. Znakomitym przykładem jest rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. Jesteśmy jednym z niewielu województw, które kieruje tak duże pieniądze, w ramach środków unijnych, właśnie na tego typu niezwykle cenne działania- podsumował marszałek.

  • fot. Eliza Albrechcińska
  • fot. Eliza Albrechcińska
  • fot. Eliza Albrechcińska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 449, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 352, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 28 kB, Liczba pobrań: 351, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 28 kB, Liczba pobrań: 365, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 911

powrót