Aktualności

Turniej o Puchar Pamięci Małego Powstańca

2011.08.02 14:25 , aktualizacja: 2012.02.27 12:36

Autor: Milena Szymańska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Po raz czwarty rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca. To wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. W ostatnim dniu zmagań sportowych, 2 lipca br., nagrody zwycięzcom wręczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

W turnieju wzięły udział młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2000/2001, łącznie około 250 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy,  Węgier i Anglii. Zawody odbywały się na terenie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Konwiktorskiej 6. Gry toczyły się w grupach systemem każdy z każdym. Zwycięzcy rozgrywek grupowych zmierzyli się w ostatnim dniu spotkania w meczu finałowym. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Fortuna Düsseldorf z Niemiec.

 

Podczas turnieju wybrano najlepszego strzelca, bramkarza oraz najmłodszego zawodnika turnieju, który w nagrodę otrzymał piłkę z podpisami przedstawicieli władz rządowych i samorządowych oraz związków piłkarskich.

 

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami. Służyć ma temu wspólny udział w sportowej rywalizacji. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także w historyczno – edukacyjnych, mających za zadanie poznanie najpiękniejszych miejsc Warszawy i jej bohaterskiej przeszłości. Punktem kulminacyjnym wycieczki po stolicy, był pomnik Małego Powstańca. Tam młodzież oddała hołd wszystkim dzieciom poległym w Warszawie w czasie II wojny światowej.

 

Organizatorem imprezy była Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego.

 


IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Pamięci Małego Powstańca został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach konkurs ofert na realizację w województwie mazowieckim zadań z zakresu kultury fizycznej i ratownictwa wodnego w 2011 roku.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1021

powrót