Aktualności

25 mln zł z Unii na inwestycje w Grójcu, Nieporęcie i Ostrowi Mazowieckiej oraz promocję gospodarczą Sierpca i Ostrołęki

2011.07.28 14:25 , aktualizacja: 2012.02.29 08:27

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Modernizacja budynku liceum ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej, budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Nieporęt, budowa domu pomocy społecznej w Kobylinie koło Grójca oraz promocja gospodarcza Ostrołęki i Sierpca to główne założenia pięciu projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie.

 

 Całkowita wartość inwestycji to ponad 32 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie blisko 25 mln zł. Umowy w tej sprawie, 28 lipca br., podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz beneficjenci.

 

Bardzo się cieszę, że dzięki unijnemu wsparciu na Mazowszu będą realizowane tak różnorodne inwestycje. To pokazuje, w jak wszechstronny sposób korzystamy z funduszy europejskich – nie tylko modernizujemy i rozbudowujemy Mazowsze, ale także wspieramy przedsiębiorczość, pomoc społeczną turystykę czy kulturę. Dodatkowo tak duże wsparcie uzyskane przez beneficjentów udowadnia, że nasz regionalny program operacyjny dobrze wpisuje się w potrzeby lokalnych społeczności – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

–Projekty wskazują nie tylko na różnorodność wykorzystywania unijnego wsparcia, ale także na to, że staramy się je na Mazowszu w miarę równomiernie rozdysponować. Dzisiaj umowy podpisali beneficjenci z subregionu ostrołęcko-siedleckiego, płocko-ciechanowskiego, ale także okołowarszawskiego– zaznaczył wicemarszałek Marcin Kierwiński. – Gratuluję wszystkim beneficjentom dobrze przygotowanych wniosków i liczę na ich szybką realizację – dodał.

  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 730, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1094

powrót