Aktualności

Inauguracja kampanii promocyjnej „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd”

2011.07.26 15:40 , aktualizacja: 2012.02.27 12:53
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Biuro Prasowe
fot. Biuro Prasowe
outdoor kajak
outdoor las
outdoor rower

Mazowsze to znakomite miejsce na weekendowy odpoczynek. Ma do tego zachęcić ruszająca już od początku sierpnia kampania organizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

W sumie na terenie całego województwa stanie 300 bilbordów. W radiu, prasie i telewizji pojawią się spoty i materiały promocyjne zachęcające mieszkańców Mazowsza do weekendowych wyjazdów. Realizacja kampanii „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd” jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

 

Celem kampanii „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd” jest pokazanie mieszkańcom regionu, że Mazowsze to znakomite miejsce na spędzenie udanego weekendu. Jest to region, który ma wiele do zaoferowania, a co najważniejsze – wszystkie te atrakcje są w zasięgu ręki - blisko miejsca zamieszkania. Zaplanowane działania promocyjne mają na celu wykreowanie jednolitej marki turystycznej województwa.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zaznaczył, że większość osób kojarzy Mazowsze z dużym potencjałem gospodarczym i naukowym. Jednak mało kto wie, że województwo mazowieckie może pochwalić się bogatą ofertą turystyczną, a wiele wspaniałych atrakcji jest bardzo blisko. Mamy 7 tys. km w większości nieuregulowanych rzek, 16 dużych jezior, 800 tys. ha przepięknych lasów i ponad 100 muzeów na najwyższym europejskim poziomie – a wszystko to na wyciągnięcie ręki. Mazowsze to zatem doskonała propozycja dla wszystkich zabieganych i zapracowanych – dodał.

 

Wicemarszałek Marcin Kierwiński zaznaczył, że na Mazowszu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla aktywnych są spływy kajakowe i szlaki rowerowe, a dla miłośników zwiedzania mnóstwo ciekawych zabytków. Aby spędzić swój wolny czas z rodziną czy z przyjaciółmi, wcale nie musimy wyjeżdżać na Mazury lub nad morze. Tak naprawdę dwa kroki stąd są malownicze krajobrazy, piękne lasy, rzeki i jeziora.

 

Wybór terminu rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowy. Jej realizacja zbiega się w czasie z powrotami z dłuższych urlopów. Turysta wracający z wakacji często chce wykorzystać ostatnie ciepłe, letnie weekendy na odpoczynek i spędzenie wolnego czasu z rodziną na łonie przyrody. Po urlopie ma do dyspozycji nieco skromniejszy budżet, a konieczność powrotu do pracy determinuje długość wyjazdu. Wówczas weekendowa oferta turystyczna Mazowsza stanowi doskonałą propozycję wyjazdową. Często jednak właśnie ta najbliższa okolica jest nieznana i niedoceniania. Organizatorzy kampanii chcą to zmienić – pokazać mieszkańcom Mazowsza, że pomysł na doskonały wypoczynek jest w zasięgu ręki. 

 

Kampania będzie trwała od 1 do 31 sierpnia br.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 2056 kB, Liczba pobrań: 644, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1894

powrót