Aktualności

Kolejne umowy na dofinansowanie sprzętu dla OSP

2011.07.22 14:35 , aktualizacja: 2012.02.27 13:48

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Przyjęta w końcu czerwca przez Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwała w sprawie przyznania pomocy finansowej w formie dotacji celowej gminom z przeznaczeniem na dofinansowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych zaowocowała umowami z poszczególnymi subregionami. 22 lipca br. marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu subregionu płocko-ciechanowskiego podpisali ostatnią z nich. 

 

Gminy w subregionie płocko-ciechanowskim wzbogacą się w sumie o: 8 samochodów pożarniczych, 2 łodzie płaskodenne, 10 zestawów hydraulicznych narzędzi ratowniczych, motopompy, piły do betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy oświetleniowe i inny specjalistyczny sprzęt. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 797 tys. zł.

 

Marszałek Adam Struzik wyraził nadzieję, że zakupiony sprzęt przyczyni się nie tylko do skutecznego przeprowadzania akcji ratowniczo gaśniczych, ale także wpłynie na komfort pracy samych strażaków. Zaznaczył, że władze samorządowe od lat podejmują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim powstał w 2006 roku i kontynuowany był w latach kolejnych. Marszałek podkreślił również, że celem programu jest doposażenie jednostek OSP w niezbędny sprzęt do prowadzenia skutecznych działań dla ratowania życia i zdrowia ludności, mienia i środowiska naturalnego, natomiast priorytetem tegorocznej edycji jest doposażenie ochotniczych straży pożarnych w sprzęt służący do usuwania skutków powodzi.

  • fot. archiwum UMWM
  • fot. Eliza Albrechcińska
  • fot. Eliza Albrechcińska
  • fot. Eliza Albrechcińska
  • fot. Eliza Albrechcińska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 99 kB, Liczba pobrań: 413, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 73 kB, Liczba pobrań: 326, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1072

powrót