Aktualności

Medal dla wicemarszałka Marcina Kierwińskiego

2011.07.20 14:00 , aktualizacja: 2012.02.27 13:58

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Święto Policji to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień pracują. 20 lipca br. z okazji corocznego Święta Policji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń przez Komendanta Policji Stołecznej nadinspektora Adama Mularza. Brązowym Medalem „ Za Zasługi dla Policji” został odznaczony również wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

W trakcie uroczystości zostały wręczone medale „Za Zasługi dla Policji” przyznawane przez MSWiA za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Stołeczni policjanci, którzy w sposób szczególny wypełniają swoje obowiązki, otrzymali odznaki „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Postanowieniem Prezydenta RP za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków zasłużeni policjanci otrzymali medale „Za Długoletnią Służbę”.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego od wielu lat realizuje programy pomocowe dla Policji. W ramach wsparcia został dofinansowany zakup sprzętu transportowego i specjalistycznego, zakupiono m.in. samochody policyjne, motocykle, łodzie motorowe oraz sprzęt specjalistyczny. Na mocy porozumienia  Samorządu Województwa Mazowieckiego z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w latach 2010 - 2011 ze środków WORD – ów  przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego zakupiono dla Komend Powiatowych i Miejskich Policji: symulator jazdy, mierniki prędkości typu ISKRA, alkotesty i laptop. Z myślą o najmłodszych wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych i Miejskich realizowano program „Bezpieczna droga do szkoły”. Obejmował on zajęcia, w ramach których dzieci uczyły się m.in. jak zachować się na drodze, jak zdobyć kartę rowerową, jak wyposażyć swój rower, by był widoczny na drodze, a także, co zrobić w razie wypadku i jak udzielić pierwszej pomocy.

  • fot.Archiwum KSP
  • fot.Archiwum KSP
  • fot.Archiwum KSP
  • fot.Archiwum KSP
  • fot.Archiwum KSP

Liczba wyświetleń: 777

powrót