Aktualności

14 samochodów dla OSP z subregionu radomskiego

2011.07.20 13:10 , aktualizacja: 2012.02.27 14:00

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

O 14 samochodów pożarniczych, 4 łodzie płaskodenne, 16 zestawów hydraulicznych narzędzi ratowniczych, motopompy, piły do betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy oświetleniowe i inny specjalistyczny sprzęt wzbogacą się strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z subregionu radomskiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 1,2 mln zł.

 

Umowy na dofinansowanie zakupu samochodów i sprzętu podpisali 20 lipca br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu subregionu warszawskiego.

 

Ostatnie bolesne doświadczenia związane z powodzią pokazały jak istotna jest sprawna i przede wszystkim nowocześnie wyposażona straż pożarna. Aby strażacy mogli efektywnie i skutecznie pomagać powodzianom muszą dysponować nie tylko wozami strażackimi, ale i pompami czy łodziami. Tymczasem tego typu zakupy najczęściej przewyższają możliwości finansowe straży czy lokalnych samorządów. W takiej sytuacji dużym wsparciem mogą być środki z budżetu samorządu województwa. Jednak, aby pomoc była skuteczna, nie może być jednorazowa. Konieczna jest kompleksowa analiza potrzeb w regionie, monitorowanie rodzajów zagrożeń i cykliczność wsparcia. Dlatego na Mazowszu działania takie realizujemy w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim. Program powstał w 2006 roku i mimo trudnej sytuacji finansowej spowodowanej „janosikowym” nadal jest kontynuowany – podkreśla marszałek Adam Struzik.

  • fot. Archiwum UMWM
  • fot. Archiwum UMWM
  • fot. Archiwum UMWM

Pliki do pobrania

Rozmiar: 162 kB, Liczba pobrań: 409, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 769

powrót