Aktualności

I Festiwal Ginących Zawodów w gminie Brudzeń

2011.07.18 10:10 , aktualizacja: 2012.02.27 14:08

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. UG Brudzeń Duży
  • fot. arch. UG Brudzeń Duży
  • fot. arch. UG Brudzeń Duży
  • fot. arch. UG Brudzeń Duży
  • fot. arch. UG Brudzeń Duży
  • fot. arch. UG Brudzeń Duży

Konkursy dla dzieci i młodzieży, bicie pamiątkowej monety, pokazy zabytkowego sprzętu pożarniczego, a przede wszystkim I Festiwal Ginących Zawodów to tylko niektóre z atrakcji obchodzonych w dniach 16-17 lipca br. Dni Brudzenia (pow. płocki). W imprezie, zachęcającej do wizyty w gminie, wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Po raz pierwszy władze Brudzenia postanowiły pochwalić się licznymi walorami przyrodniczo-turystycznymi gminy. Impreza dała niecodzienną możliwość poznania coraz rzadziej wykonywanych zawodów (np. kowal czy wyplatacz koszy). Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy gaszenia pożaru i udzielania pierwszej pomocy. Na scenie swoje artystyczne umiejętności prezentowały zespoły szkolne z terenu gminy. Występy przygotowały także Koła Emerytów i Rencistów. Najmłodsi uczestnicy festynu przez cały dzień korzystali z placu zabaw, a ci którzy zgłodnieli mogli wziąć udział w degustacji ciast i pieczonego dzika przygotowanego przez koło łowieckie.

 

Marszałek pogratulował władzom gminy tak ciekawej inicjatywy, która nie tylko umacnia lokalne więzi, ale także pokazuje odwiedzającym gościom, jak wiele Brudzeń ma do zaoferowania. To doskonała forma promocji, która jednocześnie aktywizuje mieszkańców i zachęca do faktycznego udziału w codziennym życiu wspólnoty – podkreślił marszałek.

Liczba wyświetleń: 1165

powrót