Aktualności

W subregionie okołowarszawskim będzie bezpieczniej

2011.07.15 08:45 , aktualizacja: 2012.02.27 14:14

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

14 lipca br. w Nowym Dworze Mazowieckim podpisano umowy na dofinansowanie zakupu samochodów i sprzętu dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z subregionu okołowarszawskiego. Sygnatariuszami umów byli marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z okołowarszawskich gmin.

 

120 gmin wzbogaci się w sumie o: 15 samochodów pożarniczych, 4 łodzie płaskodenne, 15 zestawów hydraulicznych narzędzi ratowniczych, motopompy, piły do betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy oświetleniowe i inny specjalistyczny sprzęt. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 1,2 mln zł.

 

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że strażacy-ochotnicy, zrzeszeni na Mazowszu w ponad 1900 jednostkach, mają istotny wpływ na ochronę życia i mienia mieszkańców regionu. Ze względu na trudny i niebezpieczny charakter ich pracy bardzo ważne jest, by sprzęt którego używają do swoich działań był nowoczesny i w pełni przystosowany do potrzeb. Przypomniał, że Samorządowy Program Wsparcia OSP działa na Mazowszu już czwarty rok, a jego najważniejszym celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno mieszkańców regionu, jak i niosących im pomoc strażaków.

 

– Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych cieszy się dużym zainteresowaniem mazowieckich strażaków i niewątpliwie jest dla nich dużą pomocą. W tym roku wpłynęło do nas aż 709 wniosków. Zdecydowaliśmy, że tegorocznym priorytetem będzie pomoc dla gmin powodziowych i dla gmin, które pomagały przy usuwaniu skutków powodzi.Dlatego wsparcie otrzyma w sumie 358 jednostek OSP. Przeznaczyliśmy na ten cel 5 mln zł – zaznaczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.

  • fot. Archiwum UMWM
  • fot. Archiwum UMWM
  • fot. UM Łomianki
  • fot. Archiwum UMWM
  • fot. UM Łomianki
  • fot. UM Łomianki
  • fot. UM Łomianki

Liczba wyświetleń: 918

powrót