Aktualności

15 samochodów dla OSP z subregionu ostrołęcko-siedleckiego

2011.07.13 14:25 , aktualizacja: 2012.02.27 14:16

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

O 15 samochodów pożarniczych, 4 łodzie płaskodenne, 15 zestawów hydraulicznych narzędzi ratowniczych, motopompy, piły do betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy oświetleniowe i inny specjalistyczny sprzęt wzbogacą się strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z subregionu ostrołęcko-siedleckiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 1,2 mln zł.

 

Umowy na dofinansowanie zakupu samochodów i sprzętu podpisali 13 lipca br. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu subregionu ostrołęcko-siedleckiego.

 

– Ostatnie bolesne doświadczenia związane z powodzią pokazały, jak istotna jest sprawna i przede wszystkim nowocześnie wyposażona straż pożarna. Aby strażacy mogli efektywnie i skutecznie pomagać powodzianom, muszą dysponować nie tylko wozami strażackimi, ale i pompami czy łodziami. Tymczasem tego typu zakupy najczęściej przewyższają możliwości finansowe straży czy lokalnych samorządów. W takiej sytuacji dużym wsparciem mogą być środki z budżetu samorządu województwa. Jednak, aby pomoc była skuteczna, nie może być jednorazowa. Konieczna jest kompleksowa analiza potrzeb w regionie, monitorowanie rodzajów zagrożeń i cykliczność wsparcia. Dlatego na Mazowszu działania takie realizujemy w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim. Program powstał w 2006 roku i, mimo trudnej sytuacji finansowej spowodowanej „janosikowym”, jest kontynuowany – podkreśla marszałek Adam Struzik.

  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM

Pliki do pobrania

Rozmiar: 63 kB, Liczba pobrań: 464, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 100 kB, Liczba pobrań: 536, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1835

powrót