Aktualności

Strażak na medal

2011.07.11 11:20 , aktualizacja: 2012.02.27 14:21
Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. Andrzej Adamski
fot. Andrzej Adamski
fot. Andrzej Adamski

60-lecie urodzin i 45-lecie służby w strażach pożarnych świętował 9 lipca br. prezes OSP w Gostyninie Karol Podleśny. Podczas uroczystości, w uznaniu zasług na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w województwie mazowieckim, marszałek Adam Struzik uhonorował jubilata Medalem Pamiątkowym Pro Masovia.

 

Wręczając odznaczenie, marszałek Adam Struzik podziękował odznaczonemu strażakowi za całokształt wspaniałej działalności i oddanie, z jakim od 45 lat niesie pomoc potrzebującym. Podkreślił, że prezes Karol Podleśny wielokrotnie podejmował się podczas akcji ratowniczo-gaśniczych zadań trudnych, ryzykownych i bardzo odpowiedzialnych. Wielokrotnie dawał świadectwo wielkiej odwagi i profesjonalizmu, a jednocześnie udowadniał, że praca strażaka jest nie tylko jego zawodem, ale prawdziwym powołaniem.

 

Karol Podleśny do OSP w Gąbinie wstąpił 45 lat temu. Siedem lat później rozpoczął pracę w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnych w Gostyninie, a w latach 1981 – 1992 był jej komendantem. Dowodził akcją powodziową w województwie płockim w 1982 r., współdowodził akcją ratowniczą podczas trzęsienia ziemi w Armenii, inicjował również budowy wielu strażnic PSP i OSP na terenie Mazowsza. Ostatnie 8 lat przed emeryturą pracował w Komendzie Rejonowej PSP w Kutnie. Od 1 stycznia 2000 r. jest emerytem mundurowym. O randze różnorodnych działań i realizowanych przedsięwzięć prezesa Karola Podleśnego świadczą liczne prestiżowe medale i wyróżnienia, którymi został uhonorowany. Dotychczas odznaczony został m.in.: Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem za ofiarność i odwagę, Złotym Znakiem Związku OSP, Medalem Zasłużony Funkcjonariusz Pożarnictwa oraz Papieskim Medalem Honorowym Jana Pawła II.

Liczba wyświetleń: 911

powrót