Aktualności

11,7 mln zł z Unii na kompleks hotelowo-rekreacyjny w Murzynowie

2011.06.27 11:25 , aktualizacja: 2012.02.28 08:42
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.MJWPU
fot.arch.MJWPU

Hotel z przystanią wodną, salą konferencyjną i restauracją, a także salą sportową oraz hangarem dla sprzętu pływającego powstanie w Murzynowie koło Płocka. Będzie to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców regionu płockiego, ale także turystów z kraju i zagranicy. Decyzją zarządu województwa projekt otrzyma ponad 11,7 mln zł unijnego dofinansowania.

 

Umowę w tej sprawie podpisali 27 czerwca br. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz beneficjent Krzysztof Sobaszek.

 

Murzynowo to wieś w gminie Brudzeń, malowniczo położona bezpośrednio nad Wisłą i Zalewem Włocławskim. W pobliżu znajdują się szlak turystyczny, Park Krajobrazowy, a także zabytkowe obiekty – kościoły i dworki. Jest to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek nad wodą.

 

Obecnie znajduje się tu ośrodek wyposażony w wysokiej klasy pomosty do cumowania jachtów i łodzi motorowych, zaplecze socjalne w postaci prysznicy i toalet oraz sprzęt wodny (kajaki, jachty OMEGA, skutery wodne).

 

Projekt zakłada budowę hotelu na 120 miejsc noclegowych wraz z salą konferencyjną, restauracją oraz przystanią dla kajaków i żaglówek. Zakupiony zostanie także odpowiedni sprzęt. Kolejnym etapem będzie budowa i wyposażenie hali sportowej wraz z zapleczem do odnowy biologicznej m.in. masaże, spa, siłownia, kręgielnia, sauna, jacuzzi, gabinety masażu, boisko do koszykówki i siatkówki, kort do squasha.

 

 

Tytuł projektu: Budowa Kompleksu Hotelowo-Rekreacyjno-Konferencyjnego z przystanią wodną w Murzynowie

Całkowita wartość projektu: 28 694 070,60 zł

Kwota dofinansowania: 11 759 865,00 zł

Beneficjent: MARINA Murzynowo Sobaszek Krzysztof

Działanie 6.2. Turystyka

Liczba wyświetleń: 1461

powrót