Aktualności

Blisko 22 mln zł z Unii na warszawskie i podwarszawskie inwestycje

2011.06.21 15:15 , aktualizacja: 2012.02.28 09:04

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Informatyzacja Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przebudowa dróg między Przasnyszem a Gminą Czernice Borowe oraz budowa Parku Innowacyjnego w Celestynowie to główne założenia projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie. 21 czerwca br. dwie umowy oraz preumowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa i beneficjenci. 

 

Udało się podpisać umowy i preumowę na realizację trzech ważnych dla Mazowsza projektów – dwóch o charakterze innowacyjnym i jednego infrastrukturalnego – podkreślił marszałek Adam Struzik. Warszawski Uniwersytet Medyczny i Instytut Wysokich Ciśnień PAN zdecydowanie wkraczają w XXI wiek. Bezpłatny dostęp do Internetu oraz informatyzacja uczelni to nie tylko duże ułatwienie dla pracowników i studentów, ale także dostosowanie uniwersytetu do światowych standardów. Powstanie Parku Innowacyjnego w Celestynowie pozwoli zaś Instytutowi Wysokich Ciśnień PAN na komercjalizację badań i osiągnięć naukowych. Zdobycie dofinansowania unijnego w wysokości 6,5 mln zł przez gminę, która ma budżet w wysokości 17 mln zł to bardzo duży sukces. Budowa i przebudowa dróg w gminie Czernice Borowe na pewno poprawi komfort podróżowania jej mieszkańców – dodał marszałek.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Marcin Kierwiński, projekty na pewno przyczynią się do zwiększenia potencjału naukowego województwa. Innowacyjność i nowe technologie to priorytety UE w przyszłym okresie programowania. Bardzo dobrze, że już dzisiaj rozpoczynamy na Mazowszu ich realizację – zaznaczył.

 

Dofinansowaneprojekty pokazują, że Mazowsze jest innowacyjne, ale także tradycyjne – inwestycje w infrastrukturę drogową zawsze były i pewnie będą potrzebne. Cieszę się, że nasze województwo rozwija się wielokierunkowo– dodała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Całkowita wartość inwestycji to ponad 30,3 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie przeszło 21,8 mln zł.

  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 444, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 561, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 440, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1237

powrót