Aktualności

Bezpieczniej w gminie Dębe Wielkie

2011.06.17 15:00 , aktualizacja: 2012.02.28 09:24

Autor: Radosław Strzaliński, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Poprawa bezpieczeństwa uczniów poprzez przebudowę ul. Braci Tabiszewskich i ul. Kościelnej to główny cel inwestycji zrealizowanej w gminie Dębe Wielkie (powiat miński). Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 2,2 mln zł, z czego ponad 1,7 mln zł to dofinansowanie w ramach RPO WM 2007-2013. 17 czerwca br. uroczystego otwarcia zmodernizowanej drogi dokonała m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

W ramach projektu przebudowano prawie kilometrowy odcinek uczęszczanych przez dzieci ulic. Do tej pory najmłodsi mieszkańcy gminy, aby dostać się do szkoły, korzystali z nieutwardzonego pobocza. Teraz do dyspozycji pieszych oddano chodniki, wybudowane po obu stronach ulic. Drogi są też oświetlone i wyposażone w, zabezpieczającą przed podtopieniami, kanalizację deszczową. Ponadto, na odcinku od ul. Spółdzielczej do szkoły zostały zainstalowane progi zwalniające oraz oznakowanie pionowe.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom gminy zakończenia inwestycji. Podkreśliła, że projekt został nie tylko rzetelnie przygotowany – o czym świadczy wysoka ocena, jaką uzyskał podczas weryfikacji merytorycznej, ale też sprawnie zrealizowany. Inwestycja jest niezwykle cenna z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego na terenie gminy. Skorzystają na tym przede wszystkim dzieci –  zyskały nową przestrzeń i stały się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu – dodała.

 

Podczas uroczystości rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, a tym, którzy pomyślnie zdali egzamin na kartę rowerową i motorowerową, oficjalnie wręczono upragnione dokumenty.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 1071

powrót